Logo

XXIII. sjezd ČGS a 16. kongres SGS – 1. cirkulář

Štítky: , ,

Pražská-středočeská pobočka ČGS a Univerzita Karlova v Praze, Přírodovědecká fakulta si Vás touto cestou dovolují pozvat k účasti na 23. sjezdu České geografické společnosti a 16. kongresu Slovenskej geografickej spoločnosti.

Společné setkání slovenských a českých geografů, o kterém jsme vás již dříve informovali, se uskuteční v termínu 25.– 29. srpna 2014 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po více než 20 letech tak budeme mít možnost se opět setkat na vrcholném jednání naší odborné společnosti se slovenskými kolegy. V letošním roce navíc ČGS slaví 120. výročí od svého založení v roce 1894.

Kromě vědeckého programu budeme na konferenci nazvané „Geografie v srdci Evropy“ rovněž řešit odborné otázky i důležité organizační záležitosti týkající se fungování obou společností. Mimo volby nových členů Hlavního výboru ČGS a Výkonného výboru SGS se budeme pochopitelně zabývat také otázkami publikační strategie geografických oborů a zejména pak otázkami vydávání našich časopisů (mimo jiné Geografie, Informace ČGS, Geografické rozhledy, Geografický časopis), vědeckých monografií vydávaných v ediční řadě Geographica a dalších aktivit.

Rádi bychom na konferenci pozvali i ty geografy, kteří dosud nejsou členy ani jedné z našich společností. Pevně věříme, že je účast na největší profesní geografické akci v Česku a na Slovensku obohatí a ukáže jim smysl hlásit se k institucionalizované identitě geografa.

V zastoupení organizačního výboru
Vít Jančák, Pavol Korec, Zdeněk Kučera

Důležité termíny:

  • zaslání abstraktů panelů a příspěvků - 20. duben 2014
  • potvrzení přijetí panelů a příspěvků - 30. duben 2014
  • 2. cirkulář - květen 2014
  • včasná registrace - 31. květen 2014
  • program konference - červenec 2014

1. cirkulář ke společně pořádanému sjezdu ČGS a kongresu SGS ke stažení ZDE

Bližší informace k místu konání naleznete na webových stránkách: http://www.cgs-sgs2014.cz/.

Štítky: , ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.