Logo

Nové číslo European Countryside

Štítky: ,

Vyšlo další číslo mezinárodního vědeckého on-line časopisu European Countryside, který vydává Zemědělská fakulta Mendelovy Univerzity v Brně, resp. VERSITA, o.p.s. Články jsou publikovány v anglickém jazyce.

European Countryside, roč. 6 (2014), číslo 3 obsahuje následující články:

  • Lehtonen, Olli, Tykkyläinen, Markku: Potential Job Creation and Resource Dependance in Rural Finland
  • Čerpes, Ilka, Pandol, Nina, Fikfak, AlenkaUpgrading the Network of High Mountain Shelter as A Method of Restoring of Demographically Endangered Settlements in the Slovenian Alps
  • Sálus, Jiří, Maříková, Pavlína, Kment, Petr: Sociological Research of Rural Areas in the Czech Republic and Cooperating Among Experts
  • Tonkovič, Željka, Zlatar, Jelena: Sustainable Development in Island Communities: The Case Study of Postira

Všechny články jsou dostupné ke stažení ve formátu pdf ZDE.

Časopis je dostupný zdarma. Příspěvky je možné stahovat, číst a citovat s využitím standardních citačních pravidel. Za tímto účelem není nutná žádná předchozí registrace. V roce 2013 bylo tímto způsobem staženo více než 6 000 článků, které byly v počtu 216 citovány prostřednictvím Google Scholar a 59 krát na Web of Science.

Všichni oborníci a vědci zabývající se problematikou evropského venkova jsou vítáni k publikaci výsledků své práce v časopise European Countryside. Zveřejnění individuálních příspěvků s sebou nese náklady 95 EUR (bez závislosti na počtu stran). Tento poplatek je splatný po standardním recenzním řízení a přijetí příspěvku výkonnou radou k publikaci. Barevné přílohy jsou možné a vítané.

Adresa pro zasílání příspěvků do redakce je eurocountry@seznam.cz. Pokud příspěvek přesáhne velikost 6 MB, je doporučeno poslat jej přes Úschovnu.

Více informací o časopisu naleznete na http://www.european-countryside.eu/.

Antonin Vaishar

Štítky: ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.