Logo

O společnosti/Kontakty

znak-cgs1

Oficiální název naši společnosti je Česká geografická společnost, z.s.

Česká geografická společnost je zapsaným spolkem, který sdružuje vědecké, pedagogické a odborné pracovníky v geografii a příbuzných oborech.  Česká geografická společnost usiluje o další rozvoj a zvyšování úrovně geografie jako vědního oboru, o rozvoj geografického vzdělávání na základních a středních školách, jakož i na propagaci geografie a výsledků geografického poznání směrem k široké veřejnosti.

Od roku 2016 je Česká geografická společnost v souvislosti s platností nového občanského zákoníku registrována jako zapsaný spolek v rejstříku spolků.

Česká geografická společnost navazuje na dlouhou tradici zeměpisných a geografických společností od roku 1894, je jednou z nejstarších vědeckých společností v Česku.

Současné aktivity společnosti se zaměřují do několika prioritních oblastí:

 • Vydávání odborných časopisů Geografie a Informace České geografické společnosti a monografické ediční řady Geographica
 • Podíl na organizaci Zeměpisné olympiády – soutěže pro talentované zájemce o geografii z řad žáků a studentů
 • Pořádání konferencí, seminářů a dalších odborných setkání

Činnost společnosti probíhá v jednotlivých regionálních pobočkách a tematických sekcích. V čele společnosti stojí prezident a hlavní výbor.

Prezident České geografické společnosti, z.s.
doc. RNDr. Pavel Chromý, Ph.D.
kontakt: +420 221 951 425, chromy@natur.cuni.cz

Vědecký tajemník České geografické společnosti, z.s.
doc. RNDr. Stanislav Kraft, Ph.D.
kontakt: +420 387 773 062, kraft@pf.jcu.cz

Sekretariát ČGS
RNDr. Dana Fialová, PhD.
kontakt: danafi@natur.cuni.cz

Peněžní ústav:

Česká spořitelna a.s. Praha 1, Václavské nám.42

Číslo účtu: 1921937329/0800

IBAN: CZ40 0800 0000 0019 2193 7329

SWIFT: GIBACZPX

IČ: 00128074

Adresa:
Albertov 6
128 43 Praha 2
Česko

Česká geografická společnost využívá ke komunikaci se členy společnosti mailových kontaktů. Pokud nedostáváte informace, nabídky a další zprávy ze sekretatriátu společnosti, prosím kontaktujte sekretářku společnosti paní RNDr. Danu Fialovou, Ph.D. na adrese danafi@natur.cuni.cz a budete zařazeni do mailing listu.

Přidat příspěvek

18 příspěvků k “O společnosti/Kontakty”


 1. Radim Perlín
  on 20.04.2018
  @ 21:02

  Pro Vojtěcha Kuchaře

  Ověřím u odborníků klimatologů a napíšu během týdne odpověď.

  Zdravím

  Radim Perlín


 2. Vojtěch Kuchař
  on 20.04.2018
  @ 11:33

  Dobrý den,

  v hodině anglického jazyka jsme se dostali do diskuze s naší profesorku ohledně nejsuššího kontinentu. Ona tvrdí, že se jedná o Austrálii, my zase, že je to Antarktida. Poskytli jsme jí informace z několika webových stránek (mj. Wikipedie), ale řekla nám, že nám uvěří pouze pokud nám informaci doloží nějaká odborná společnost. Obracím se tedy na vás, kde je pravda?

  S přáním pěkného dne

  Vojtěch Kuchař


 3. Radim Perlín
  on 07.03.2018
  @ 14:26

  Odpověď pro pana Arnošta Hanfa

  na základě vyjádření prof. J. Langhammera
  Název zálivu je Amvrakijský záliv

  Jedná se o poměrně důležitá oblast z pohledu ochrany přírody, která skrývá největší systém mokřadů v Řecku. Je chráněná jako Národní park Amvrakikos, který je součástí mezinárodní sítě Ramsarských ptačích oblastí.

  Děkujeme za váš zájem o geografii.


 4. Arnošt Hanf
  on 07.03.2018
  @ 12:43

  Pokud tomu není (viz můj předchozí příspěvek), navrhuji název Ambrácký záliv (podle původního města Ἀμβρακία (řec.) – Ambracia (angl.) – odpovídalo by Ambrácie česky.


 5. Arnošt Hanf
  on 07.03.2018
  @ 12:16

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal na jeden geografický název, který jsem nedohledal v českém jazyce. Jedná se o záliv mezi Iónským mořem a Korintským průplavem (Amvrakikos Kolpos
  Αμβρακικός Κόλπος). Existuje český ekvivalent? Děkuji za odpověď.

  Arnošt Hanf


 6. Want to get top ranking on google
  on 02.02.2018
  @ 08:15

  Hi,

  I am Alycia (Marketing consultant). I stumbled upon your website and realized that despite having a good design, your website is not ranking on any of the search engines with most of the business-oriented keywords. I was wondering if you would be interested in optimization and social media promotion of your website.

  All of our practices are White Hat Techniques and we strictly follow Google Webmasters Guidelines to promote our clients’ websites online. I will suggest some traffic generating keywords as per the principles of Search Engine Optimization.

  If you are interested, then I can send you our past work details, company information, and an affordable quotation. Please email us back to get detail.

  Warm Regards,

  Alycia Gordan


 7. Radim Perlín
  on 07.03.2016
  @ 19:47

  Obraťte se na kolegy na katedře , kde studujete nebo na jednotlivé vedoucí výzkumných týmů, Ti vám mohou nabídnout nějakou formu spolupráce, brigády na projektech řešených v jejich týmech.
  A pane kolego, už jste členem České geografické společnosti? Přihláška ke stažení je na webu, stačí vyplnit a odevzdat.


 8. Robin Fuksa
  on 07.03.2016
  @ 19:39

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, zda by se pro mě, jako studenta prvního ročníku geografie na Masarykově univerzitě v Brně, našla v tomto městě nějáká praxe, brigáda, přivýdělek v oboru?

  Děkuji


 9. Uplatnitelnost absolventů geografie | Geografický portál
  on 06.10.2013
  @ 18:11

  [...] http://geography.cz/about/ [...]


 10. Radim Perlín
  on 26.11.2012
  @ 11:51

  Pane Procházko, zkuste váš dotaz poněkud specifikovat. Máte zájem o uplatnění v oborech sociální geografie, fyzické geografie, kartografie, ………..
  Obecně platí, že absolventi studia geografických oborů na UK zpravidla nemají velké problémy s nalezením místa, ale za všechny obory a za všechny fakulty, kde se geografie vyučuje, nemůžu mluvit.


 11. Ing.Procházka Václav
  on 26.11.2012
  @ 11:16

  Dotaz na uplatnění v geografii.


 12. Radim Perlín
  on 28.10.2012
  @ 23:48

  pro Jiřího:
  Nedala, my nejsme vydavatelé učebnic a ani knihkupci. Doporučuji obrátit se na nakladatelství, které knihu vydalo.
  Učebnice je také k zapůjčení, pokud je to ona, i v knihovně Geografické sekce PřF UK, Albertov 6
  Je to tato učebnice: Holeček, Milan, : Zeměpis cestovního ruchu : učebnice pro hotelové a jiné střední školy : příručka pro p….. ???


 13. Jiří
  on 28.10.2012
  @ 23:39

  Dobrý den,
  prosím, dala by se u Vás sehnat publikace Zeměpis cestovního ruchu?
  Dejte brzy vědět.
  Děkuji.


 14. Azor
  on 18.05.2011
  @ 12:34

  Azory, největší evropská exotika
  http://cestovani.idnes.cz/azory-nejvetsi-evropska-exotika-d42-/igsvet.aspx?c=A110517_114244_igsvet_tom


 15. Radim Perlín
  on 13.05.2011
  @ 10:14

  Mílá Dádo
  obávám, že vás zklameme. Za jižní hranici Evropy v jihozápadním směru je považován Gibraltarský průliv. Kanárské ostrovy ležící v Atlantickém oceánu jsou z geografického hlediska zcela standartně řazeny k Africe, byť patří pod politickou správu Španělska. Pojišťovna má pravdu, pokud tvrdí, že Kanárské ostrovy neleží v Evropě.
  Radim Perlín, vědecký tajemník společnosti


 16. Dáda
  on 12.05.2011
  @ 21:06

  Dobrý den.
  Potřebovala bych poradit s problémem. Jedná se o neuznání pojistky na území Kanárských ostrovů. Pojišťovna mi tvrdí, že leží již za geografickou hranicí Evropy. Je to pravda? Pokud ne, Potřebovala bych oficiální dokument o nejzápadnější a najjižnější geografické hranici Evropy a nevím, jaká instituce by mi takové potvrzení vydala. Děkuji Dáda


 17. Tereza Formáčková
  on 29.11.2009
  @ 14:33

  Dobrý den,

  jsem studentkou gymnázia v Benešově. Na zeměpis máme mým knihu “Česká republika” od Bičíka a vydala ji Česká geografická společnost. Bohužel ale tuto knihu nemohu sehnat v žádném knihkupectví ani v antikvariátě.
  Nevíte, kde bych ji mohla zakoupit?

  Děkuji za odpověď.


 18. Olga Dumcheva
  on 09.10.2009
  @ 06:16

  Dear Mr. T. Siwek,
  on behalf of the Planet of People Culture and Education Foundation we would like to invite you as the President of the Czech Geographical Society to acquaint yourself with the Planet of People project as a whole and consider the possibility to express your opinion about the Planet of People TV project, as well as to provide possible moral and consulting support of the implementation of the Planet of People projects in the Czech Republic and worldwide as a member of the Honorary Board of the future Czech chapter of the Planet of People Foundation/a member of the extended International Honorary Advisory Council of the Planet of People project representing in it the Czech Republic and the ČGS.
  Similar invitation will be sent to many national geographical societies and associations.

  We would appreciate if you could formulate your opinion about the Planet of People TV project as you see fit or maybe just allow us to consider that you share the opinions cited in its description. Some later, the opinions about Planet of People TV of professionals active in the fields of politics, science, culture, education, mass media, public activities, business from practically all countries of the world will be cited on a special page of the Planet of People web site.

  We would greatly appreciate your and your associates’ endorsement and a little consulting and contact support in our work in your country and would be glad to consider the ČGS a partner organization of the Planet of People Culture and Education International Foundation (the Planet of People Channel) in the Czech Republic. We are sure that the activity of the Czech chapter of the PPCEIF can promote interest in geography, and we particularly hope on your interest and a little assistance in organizing annual Planet of People marathons and Planet of People contests among senior school- and college students in the Czech Republic .

  The information about the Planet of People projects is available in the English language version of the website (“goals & projects” (then a link below) – “short comment” – etc.); all language versions of the website are currently under construction, to have a look please use Unicode UTF-8 if necessary).
  Several opinions about the Planet of People TV project are available so far in the guest book of the web site.

  Omlouváme se, že vám nepíšeme česky. Jestliže nejste schopni s námi komunikovat anglicky, tak nás o tom česky informujte a budeme vás dále kontaktovat v češtině.

  We would be glad to answer probable questions.
  Best regards,
  Peter Danilchenko
  President of the Planet of People Foundation

  Planet of People Culture and Education Foundation is a non-profit, non-governmental organization created to contribute, in accordance with the aims declared in the Constitution of UNESCO, to peace and security in the world, in particular, by giving fresh impulse to and developing innovative methods of communication between the peoples and employing these methods to promote through educational and cultural exchange a truer and more perfect knowledge of each other’s lives that can advance mutual understanding and respect which in its turn can be a foundation for intellectual and moral solidarity of mankind necessary in a spirit of mutual assistance and concern to defend peace and every man’s dignity, human rights and fundamental freedoms affirmed by the Charter of the United Nations.

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.