Logo

Nová kniha o Grónsku

Štítky: , ,

Knihu dlouholetých cestovatelů po Grónsku Aleny a Jaroslava Klempířových „Grónsko – ostrov splněné touhy“ vydává na počátku listopadu nakladatelství OLYMPIA. Slavnostní pokřtění knížky proběhne ve středu 26. listopadu 2014 v 16.30 hodin v Paláci knih NEOLUXOR (Praha, Václavské náměstí 41).

Obal knihyZáštitu nad křtem knihy převzal velvyslanec Dánského království v ČR, pan Christian Hoppe. Záštitu nad křtem knihy také převzala Česká geografická společnost. Účast dále přislíbili význačné osobnosti jako pan Miroslav Stingl, Stanislav Motl a další. V pořadu zazní také grónské písně v originále, které zazpívá šansoniérka Marta Balejová za doprovodu Petra Ožany. Cílem autorů bylo připravit knihu o Grónsku, která svým charakterem bude pro široké vrstvy čtenářů – od studentů až po cestovatele. V knížce najdete osobní zážitky autorů, informace o historii a přírodě největšího ostrova na světě, ale také zprávy o minulém i současném životě Inuitů – obyvatel Grónska.  

Alena a Jaroslav Klempířovi kromě vydání knížky také připravují na leden – březen 2015 v Muzeu v Žácléři výstavu o Grónsku. Výstava bude dokumentovat změny, ke kterým za posledních 20 let v Grónsku dochází, a umožní návštěvníkům nahlédnout do krásné přírody i do životy obyvatel Grónska.

Ochutnávku knížky můžete najít zde Gronsko OB 376x266_GR kniha.

 

 

Štítky: , ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.