Logo

Dr. Jekyll a slečna Hyde: vědci a vědkyně ve filmu

Štítky: ,

Vědci bývají často zobrazováni jako šílení vynálezci, odtržení od každodenní skutečnosti, zcela ponoření do předmětu svého bádání. Jak jsou ale vyobrazované vědkyně?

V přednášce Dr. Jekyll a slečna Hyde: vědci a vědkyně ve filmu představí vedoucí NKC – ženy a věda Mgr. Marcela Linková, Ph.D., typické představy o ženách ve vědě a s nimi spojené genderové stereotypy. Přednášku doprovodí ukázky z českých a zahraničních filmů, v nichž najdeme vědkyně jako hrdinky nejrůznějších příběhů.

Přednáška se uskuteční 11. 2. 2015 ve středu v 18 hodin v Akademickém konferenčním centru na adrese Husova 4a, Praha 1. Akci organizuje Sociologický ústav Akademie věd ČR.

Mgr. Marcela Linková, Ph.D., je vědeckou pracovnicí Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., kde působí od roku 2000. V rámci projektu NKC – ženy a věda se věnuje zejména mezinárodní spolupráci s členskými státy, včetně akce COST genderSTE, a spolupráci mezi ČR a Evropskou komisí. Její výzkum se zaměřuje na proměny akademické práce a analýzy vědních politik z genderové perspektivy, zejména na utváření kariérních drah, hodnocení vědecké práce a veřejnou vykazatelnost ve vědě.

Linková_Dr Jekyll a slečna Hyde

Akce na Facebooku: https://www.facebook.com/events/786965548024773/?ref_dashboard_filter=upcoming

Akce na webu: http://www.zenyaveda.cz/gender-veda/seminare-a-diskuze/dr-jekyll-a-slecna-hyde-vedci-a-vedkyne-ve-filmu

Štítky: ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.