Logo

Finále Zeměpisné olympiády

Štítky: , ,

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády bude odstartováno 18. 4. 2016. Do Prahy se sjede z celého Česka 24 nejúspěšnějších řešitelů krajského kola v kategorii 8. a 9. ročník základní školy a 28 v kategorii střední škola. Soutěžící budou pracovat v terénu v zázemí Prahy i na univerzitní půdě na pražském Albertově.

Tým organizátorů z Geografické sekce Přírodovědecká fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením Silvie R. Kučerové, připravil ve spolupráci s Českou geografickou společností pro soutěžící v Zeměpisné olympiádě široký soubor úloh. Pokrývají velkou část dílčích disciplín geografie, včetně příbuzné kartografie.

Pro nejlepší středoškoláky však celostátním kolem ještě nic neskončí, naopak to nejdůležitější se v Praze teprve otevírá. Vítězové národního kola mají totiž možnost prokázat svoje znalosti také na mezinárodní úrovni a letos dokonce na dvou takových soutěžích. Čtyřčlenná česká reprezentace vyrazí na Mezinárodní geografickou olympiádu iGeo, která se uskuteční v čínském Pekingu v srpnu 2016 a druhý tým ve stejnou dobu zamíří na Mezinárodní olympiádu věd o Zemi (IESO) do Mie v Japonsku.

Více viz www.zemepisnaolympiada.cz

Štítky: , ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.