Logo

Proměny Ostravy na mapách

Štítky: , ,

Ostrava prošla v posledních 250 letech výraznými funkčními, sociálními a fyzickými proměnami. Novodobá etapa historie města, odstartovaná objevem uhlí a rozvojem průmyslu, se projevovala silným přílivem nového obyvatelstva, rozrůstáním zástavby a proměnou hospodářství. Město, rozkládající se na soutoku čtyř velkých řek, specifické silným

zastoupením těžkého průmyslu, svým národnostním složením a strukturou společnosti postupně rostlo a stávalo se významným správním a společenským centrem oblasti. Staré mapy nám dávají ucelený obraz o dřívější podobě města, o podobě, která již dnes nemusí být pravdou, neboť Ostrava nejenomže rostla, ale také se intenzivně měnila.

Výstava „Proměny Ostravy na mapách“ si klade za cíl představit minulost a významné změny města formou komentovaných minulých i současných kartografických dokumentů.

Výstava se koná u příležitosti Mezinárodního roku mapy a na její přípravě se podílely Katedra fyzické geografie a geoekologie spolu s Katedrou sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

Výstava se koná v období 18. až 29. dubna 2016 v atriu Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, Chittussiho 10, Slezská Ostrava. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 18. dubna v 17 hodin.

Pozvánku zobrazíte ZDE.

Štítky: , ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.