Logo

Voda – strategická surovina

Štítky: ,

Právě vyšlo první číslo již 27. ročníku Geografických rozhledů s tématem Voda – strategická surovina. Právě strategický význam vody a možný nástup globální krize plynoucí z jejího nedostatku v úvodu hodnotí nejvýznamnější český hydrolog prof. Bohumír Janský. Další příspěvky se zabývají problematikou hospodaření s vodou ve městech či přítomností vody ve sluneční soustavě. Na Zemi nás vrací článek Práce vody od sněhové vločky po kapku v moři. Nechybí ani didakticky zaměřené články o rybnících a spotřebě vody v cestovním ruchu, představen je též nový ročník Zeměpisné olympiády.

Nově se objevuje stránka se zajímavými rubrikami Geografický kalendář, Geografové čtou a Geografie online. Nejviditelnější změnou je však vzhled časopisu, vracející se novou grafikou, logem a kompozicí obálky ke svým kořenům. Přebudována a zjednodušena je také obsahová struktura.

Geografické rozhledy můžete sledovat a číst i v online verzi na novém webu (www.geograficke-rozhledy.cz) a na facebookové stránce časopisu (https://www.facebook.com/geograficke.rozhledy/).

GR 27(1) obálka

Štítky: ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.