Logo

Odešel profesor Václav Gardavský

Štítky:

GarďákVážený pane profesore,

velmi rád bych se vám omluvil a věřím, že tam někde mezi geografickými velikány moji omluvu přijmete. Na počátku 80. letech jsme chodili na Albertově tuším ve čtvrtek odpoledne na přednášku z geografie rekreace. Vy jste si nás posadil na kanape a na židle a sám jste od stolu mluvil o věcech, které by nás měli zajímat a které bychom měli znát. My jsme si otevřeli sešity a poznámkové bloky a začali jsme si dělat poznámky. Tedy někteří. My, co jsme tu díru v rozvrhu od oběda do odpoledne místo v knihovně strávili v restauraci Pod Slavínem, jsme na tom byli trochu jinak.

Podzimní den zrovna jako dneska, za oknem se postupně šeří, v místnosti svítí jedna lampa a mnoho lidí v jedné zavřené místnosti. Do toho váš výklad a já jsem se opravdu velmi snažil, abych neusnul, ale tělo a vypité pivo bylo silnější než moje vůle. Seděl jsem asi tak dva metry od vás hlavu schovanou za hranou knihovny a vy jste ze svého místa viděl jak mám na klíně rozložený sešit, v ruce tužku. Já jsem ale měl o knihovnu zapřenou hlavu a jenom jsem si přál, abych nespal nahlas.  Budil jsem se asi tak každých 10 minut, ale než dozněla v hlavě výčitka, už jsem byl zase v limbu.

Když jsme se později velmi často potkávali na fakultě, vždy když jsem vás zdravil na chodbě, na poradě katedry nebo kdekoliv jinde, mi tato příhoda naskočila a já se styděl. Dokonce i při vaší poslední návštěvě na fakultě jsem vám o této mé trapnosti neřekl, i když vím, že byste se tomu srdečně zasmál.

Doufám, že se smějete i teď. Pozdravujte prosím prof. Korčáka i doc. Karla Kühnla. Budete nám tady stejně jako oni chybět.

S úctou

Radim Perlín

smuteční oznámení prof Gardavský

Štítky:

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.