Logo

Velká výstava Grónsko – země ledu a života

Štítky:

gronsko-ostrov-splnene-touhy-vmp-319122Dne 10. ledna 2018 bude v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné (Kostelní ul. 44) slavnostně otevřena výstava

„Grónsko – země ledu a života“,

která potrvá do 3. dubna 2018.

Výstavu připravili dlouholetí členové České geografické společnosti, Alena a Jaroslav Klempířovi, kteří našli v zaledněném Grónsku svůj druhý domov a již dvě desetiletí propagují jeho přírodu, kulturu a historii v České republice.

Součástí výstavy budou následující doprovodné pořady:

24.ledna 2018 – Grónsko země lidí

Přednáškový sál muzea. Začátek 17.00 hodin

Grónsko, největší ostrov světa ,jeho historii, přírodu i současný život představí autoři výstavy Alena a Jaroslav Klempířovi Program je doplněn promítáním filmu autorů výstavy a besedou s posluchači.

24. února 2018 - Dětský polární den

Přednáškový sál, prostory výstavy,začátek od 13.00 hodin

Jízdy se psím spřežením – musher Pavel Kučera

14. března 2018 –  Grónsko žije kulturně !

Přednáškový sál, začátek v  17.00 hodin

Alena a Jaroslav Klempířovi budou besedovat o kultuře v Grónsku. Představí knižní, hudební a výtvarnou kulturu, její historické kořeny  a současnost. V programu zazní literární a hudební ukázky, včetně promítání ukázek z filmů.

Bude představena kniha autorů: Grónsko – ostrov splněné touhy, která byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím OLYMPIA.

Během pořádání výstavy budou autoři provádět výstavou s komentovanými prohlídkami, s besedami s návštěvníky. Termíny budou určovány podleb zájmu.

Štítky:

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.