Logo

Ústřední kolo 20. ročníku Zeměpisné olympiády je úspěšně za námi

Štítky: , ,

Výstřižek

Ve dnech 23. a 24. dubna se na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy uskutečnilo ústřední kolo Zeměpisné olympiády pro kategorie C a D. Během těchto dvou dnů se necelých 50 soutěžících ucházelo o medailové pozice i o postupová místa do mezinárodních soutěží. V pondělí plnili v Jílovém u Prahy terénní úlohy, v úterý pak psali písemné testy.

V kategorii C se na prvním místě umístil Matěj Pánek (Gymnázium Nad Alejí, Praha 6), na druhém místě Martin Mlečka (Základní škola T.G. Masaryka, Rajhrad) a na třetím místě Martin Kaplánek (Gymnázium Žitavská, Česká Lípa). V kategorii D získal zlatou medaili Jakub Vojtěch Roule (Soukromé gymnázium ARCUS s.r.o., Praha), stříbro Lukáš Pulec (Gymnázium Cheb) a bronz Daniel Vašek (Gymnázium Žďár nad Sázavou). Spolu s těmito třemi vítězi z kategorie D pojede na mezinárodní geografickou olympiádu, která se uskuteční na přelomu července a srpna v Kanadě, ještě Jakub Strašlipka (Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec). Na Mezinárodní olympiádu věd o Zemi do Thajska odjedou spolu s vítězi celostátního kola Geologické olympiády Vladan Vítek (Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava) a Václav Loučka (Gymnázium Nad Alejí, Praha 6).

Všem vítězům gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v mezinárodních kolech.

 

Za organizační tým

Jakub Jelen

Mediální ohlasy letošní ZO:

https://www.novinky.cz/veda-skoly/470033-znalosti-ze-skoly-na-zemepisnou-olympiadu-nestaci-je-treba-byt-nadsenec.html

https://www.skolaprofi.cz/33/zemepisna-olympiada-neni-jen-o-vedomostech-ucitel-ma-motivovat-uniqueidgOkE4NvrWuPcrNPYrV2y-SlwEH_M6jIIsPTwVrguwZk/?query=zem%ECpisn%E1%20olympi%E1da&serp=1

 

Štítky: , ,

© 2009 Česká geografická společnost. All Rights Reserved.

This blog is powered by Wordpress and Magatheme by Bryan Helmig & Asmat.