17. února 2021 proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Vzhledem k epidemickým opatřením se uskutečnilo v online prostředí a celkem se jej zúčastnilo okolo 5 000 soutěžích ze základních i středních škol.

Ve školním roce 2020/2021 se koná již 23. ročník Zeměpisné olympiády. I přes to, že letos není možné, aby se soutěžící potkávali při řešení úloh v učebnách a posluchárnách, soutěž se koná dále – v online prostředí.

Během středy 17. února 2021, kdy probíhalo okresní kolo Zeměpisné olympiády, se celkem zapojilo téměř 5 000 soutěžících, kteří se nominovali ze školních kol. Soutěž byla rozložena do tří částí – práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část. I přes občasné technické problémy a komplikace se tak podařilo uspořádat zřejmě doposud nevětší online soutěž v Česku. Soutěžící měli možnost zúročit své znalosti (nejen) z distanční výuky, vyzkoušet si novou aktivitu a nejúspěšnější řešitelé pak postupují do krajských a celostátních kol.

Zeměpisná olympiáda se koná pod záštitou České geografické společnosti, na jejím průběhu se podílejí čtyři vysokoškolská geografická pracoviště a nejúspěšnější řešitelé národních kol reprezentují Česko na mnoha mezinárodních geografických soutěžích, ze kterých vozí každoročně ty nejcennější medaile.

Více informací k soutěži naleznete na: https://www.zemepisnaolympiada.cz.