Dovolujeme si vás pozvat na hybridní přednášku Örjana Sjöberga „The missing link between climate action (SDG 13) and reduced inequalities (SDG 10): the urban dimension”, která proběhne 14. června 2022 od 15:30 – 17:30 hodin.

Konceptuální přednáška se zaměří na vzájemné vztahy mezi Cíli udržitelného rozvoje a potenciální konflikty mezi jejich environmentálními, ekonomickými a sociálními aspiracemi. Celý abstrakt naleznete na odkazu níže a v příloze (úplně dole).

Přednáška proběhne na Sociologickém ústavu AV ČR v místnosti 207, je ale možné se prezentace i diskuze zúčastnit i přes Zoom. V obou případech se prosím registrujte zde: https://cescame.soc.cas.cz/cs/akce/cescame-mini-series-2022-urban-practices-and-social-change

Jedná se o první z letošní série přednášek pořádané centrem CESCAME o udržitelnosti, městských praktikách a politikách, každodennosti, neformalitě a jejich potenciálu pro sociální změnu. Následovat bude návštěva Alexy Färber 20. 9. nad jejím konceptem „promise of the city“ a jeho vztahem k městské každodennosti. Minisérii pak uzavře 12. 10. příspěvek Lely Rekhiashvili, kde kritizuje neformalitu jako důsledek „nedostatečnosti“ tranzice střední a východní Evropy a Eurasie. Naopak ukáže, jak nové podoby městské neformality vytváří marketizace. Abstrakty těchto přednášek budou postupně nahrávány na web.

CESCAME – Orjan Sjoberg plakat 2