Vážené dámy, vážení pánové,

 

dovolujeme si Vám tímto oznámit, že se v Česku v září letošního roku uskuteční největší studentská geografická konference v Evropě pořádaná Evropskou geografickou asociací (EGEA), EGEA Annual Congress  2019, jejíž součástí se můžete stát i Vy.

Pro odborný program hledáme vědecké pracovníky, kteří by byli ochotni vést workshop nebo prezentovat svůj výzkum v termínu 17.-18. září 2019 v Loučné nad Desnou v Jeseníkách. Workshopy se skládají ze zhruba 120 minutového úvodního semináře, exkurze v terénu či terénního šetření, zpracování získaných dat a prezentace výsledků. Oficiálním jazykem konference je angličtina a v rámci celého workshopu a i jeho přípravy (pravděpodobně od května) Vám bude k dispozici zahraniční asistent z řad naší organizace, který pak bude společně s účastníky data vyhodnocovat a postará se o závěrečný výstup.

Očekáváme přes 200 studentů geografie a mladých geografů z mnoha koutů Evropy, pro které připravujeme bohatý odborný i poznávací program. Hlavním tématem kongresu je migrace a zaměříme se na mnoho aspektů migrace – historické příčiny, aktuální důsledky, identifikaci hlavních proudů, její vliv na přírodu či krajinu, problémy, potenciál migrací postižených oblastí aj.

Evropská geografická asociace (European Geography Association, EGEA) je asociace sdružující studenty geografie a mladé geografy na více než 90 univerzitách a odborných pracovištích Evropy.  V současnosti ji tvoří přes 3500 členů, pro které pořádá pravidelné kongresy, semináře, odborné exkurze, výměnné pobyty a vydává vlastní časopis (European Geographer). V Česku je EGEA aktivní při Karlově univerzitě (EGEA Praha), Masarykově univerzitě (EGEA Brno), Ostravské univerzitě (EGEA Ostrava) a Univerzitě Palackého v Olomouci (EGEA Olomouc).

Více informací o konferenci najdete v informační brožuře v příloze. Open call na vedoucí workshopů spolu s doplňujícími informacemi naleznete na webu https://egea.eu/activity/location-11/open-calls-cz-en/.

 V případě zájmu nebo dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese ac2019@egea.eu nebo se obracejte na koordinátory odborného programu kongresu Veroniku Korvasovou (MU) – veru.korvasova@gmail.com a Jakuba Růžičku (UK) – ruzicj10@natur.cuni.cz.